antykwariat.com.pl logo

Skup książek wskazówki jak sprzedać książki

linia
książki z lewej
 
linia pozioma
Google Plus
linia pozioma

Skup książek, czyli jak zamienić książki używane na pieniądze przez Internet

Książki, które nie są już potrzebne i zajmują miejsce kurząc się na półce można samemu szybko i łatwo zamienić na pieniądze (często duże) bez pośrednictwa stacjonarnych antykwariatów pobierających prowizje wynoszące od 50% do 95% wartości książek.

Wielokrotnie więcej pieniędzy można uzyskać sprzedając książki samemu na aukcji internetowej.

książki z prawej
 

Wystawienie książek do sprzedania na aukcji Allegro.pl jest proste, to zaledwie chwila. Wystarczy do tego konto, którego założenie jest łatwe.

Warto wiedzieć że obecnie praktycznie każdy antykwariat prowadzi sprzedaż na aukcji internetowej jeśli zaniesiesz książki do skupu książek w antykwariacie to z dużym prawdopodobieństwem wiele z nich zostanie sprzedanych przez aukcje internetową, gdyż tą drogą uzyskane zostaną najwyższe ceny.

linia pozioma

Przewodnik "krok po kroku" jak sprzedać książki używane na aukcji Allegro

1. Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem Allegro.pl załóż konto.

2. Jeśli już jesteś użytkownikiem i posiadasz konto przejdź na stronę główną: allegro.pl

3. Wyświetli się strona do logowania, tu wpisz swoją "Nazwę użytkownika" i "Hasło" i kliknij "Zaloguj się":

zaloguj się na konto Allegro

4. W następnym oknie oknie, w sekcji "Format sprzedaży" pozostaw zaznaczoną opcję "Aukcja":

forma licytacji aukcja

Następnie przejdź do kolejnej sekcji tej strony mieszczącej się nieco niżej o nazwie "Kategoria" i wybierz kategorię i podkategorię w jakiej umieścisz swoją książkę:

wybór kategorii w której należy wystawić przedmiot

Po wybraniu kategorii kliknij przycisk "Dalej" (na dole strony).

5. W następnym oknie uzupełnij pozostałem dane dotyczące sprzedawanej książki takie jak: Tytuł, Opis, Cena (te trzy są niezbędne). Możesz opcjonalnie też dodać zdjęcia sprzedawanej książki (dodaje się podobnie jak załączniki do e-mail), zdjęcia pozwalają uzyskać z reguły dużo wyższą cenę za książkę.

Pozostałe pola są opcjonalne możesz zostawić puste ale warto je przestudiować jak nabierzesz wprawy w sprzedaży aukcyjnej książek będą bardzo przydatne.

"Tytuł" (niezbędny):
pole tytuł aukcji
 
"Opis" (niezbędny):
pole opis aukcji
"Cena" (niezbędna):
 
pole cena wywoławcza

Po wypełnieniu formularza wpisaniu: Tytułu, Opisu, Ceny (które są niezbędne do wystawienia aukcji) i ewentualnym wybraniu dodatkowych opcji z formularza kliknij na samym dole przycisk "Dalej".

6. Wyświetli się okno, w nim możesz sprawdzić, czy wprowadzone dane o książce są właściwe i czy wygląd strony Ci odpowiada. Jeśli wszystko jest dobrze możesz kliknąć przycisk "Wystaw przedmiot".

7. Właśnie wystawiłeś swoją pierwszą książkę na sprzedaż. Na środku okna widoczny jest link do strony ze sprzedawaną książką:

komunikat o pozytywnym wystawieniu aukcji

Po wystawieniu aukcji możesz przejść do najciekawszego i bardzo emocjonującego etapu obserwowania wystawionej książki na sprzedaż - kliknij ikonę "Moje Allegro" następnie zakładkę "Aukcje" i pod zakładkę "Sprzedaję".

Obserwowanie zainteresowania aukcją w postaci liczby wyświetleń strony aukcji a szczególnie pojawiających się ofert kupna dostarcza wielu emocji, szczególnie ciekawe są zakończenia aukcji w ostatnich minutach cena za książkę potrafi wzrosnąć kilkukrotnie. Często wystawiona książka za symboliczne 1 czy 5 zł., uzyskuje na końcu aukcji 40-70 zł i dużo więcej, ceny potrafią zaskakiwać swoimi wzrostami.

Na Allegro.pl obecnie sprzedaje praktycznie każdy antykwariat oraz setki tysięcy indywidualnych osób. Gdy poznasz możliwości aukcji zapomnisz o poszukiwaniu antykwariatu w celu oddania książek do "skup książek".

Kilka łatwych kroków i niepotrzebne książki używane, które wcześniej zajmowały tylko niepotrzebnie miejsce zaczynają przynosić pieniądze.

linia pozioma
Napisz: Kontakt Kontakt | Misja i cele
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację: Warunki korzystania, Polityka cookies
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu KC. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Data: