antykwariat.com.pl logo

Książki używane wskazówki jak szukać i kupować

linia
książki z lewej
 
linia pozioma
Google Plus
linia pozioma
 
książki z prawej
 
Książka
 
 

Książki używane, gdzie szukać i kupować ?

Miejscem gdzie warto szukać i kupować książki używane jest aukcja internetowa. Można tam kupić praktycznie dowolną książkę, również te które są rzadkie z powodu odległego czasu wydania lub niskiego nakładu. Wiele osób kupiło na aukcji Allegro książki, których bezskutecznie poszukiwało w stacjonarnych antykwariatach. Dodatkowo na akcji internetowej można zazwyczaj kupić taniej książki używane niż w stacjonarnym antykwariacie.

Kupowanie książek używanych na aukcjach jest proste wystarczy do tego posiadanie darmowego konta. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na aukcji możesz je założyć zupełnie za darmo, co ważne jego prowadzenie jest również darmowe. Opłaty są jedynie pobierane od osób, które sprzedają książki. Założenie konta jest szybkie trwa mniej niż 2 minut, warto jednak przeprowadzić rejestrację starannie podając właściwe dane, gdyż tylko to gwarantuje, że będzie można kupić książkę.

Wskazówki jak korzystnie sprzedać niepotrzebne książki

Jeśli masz książki używane to nim oddasz je do skupu makulatury lub zaniesiesz je  do antykwariatu sprawdź ich wartość, byłoby szkoda wyrzucić kilkaset złotych, a często nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wiele osób ma problem z używanymi książkami lub podręcznikami szkolnymi, które nie są już potrzebne i zajmują miejsce w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest wystawienie książek na aukcję. Bardzo często okazuje się, że niepotrzebne, niepozornie wyglądające książki używane przynoszą bardzo duże pieniądze. Samodzielne wystawienie używanych książek lub niepotrzebnych już podręczników szkolnych do sprzedania na aukcji internetowej przynosi wielokrotnie, czasem nawet kilkudziesięciokrotnie, większe zyski niż sprzedanie tych samych książek w stacjonarnym antykwariacie. Wynika to z faktu, że stacjonarny antykwariat tanio wyceni książki. Pamiętaj książka używane zachowuje wartość.

książki używane + aukcja internetowa = pieniądze

Ciekawostki o książkach:

linia pozioma
Napisz: Kontakt Kontakt | Misja i cele
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację: Warunki korzystania, Polityka cookies
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu KC. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Data: