antykwariat.com.pl logo

Bazar Staroci na Kole w Warszawie - przewodnik

linia
skrzynka ze starociami
 
stare filiżnaki na bazarze
 
stare meble
 
różne starocie na bazarze
 
Google Plus

Termin i miejsce bazaru staroci na Kole

W każdą niedzielę odbywa się bazar staroci na Kole w Warszawie przy ul. Obozowej róg ul. E. Ciołka.

Handel na bazarze odbywa się w niedzielę w godzinach rannych od 7 do 13, od godziny 13-14 sprzedający zaczynają składać swoje stoiska.

szkło na bazarze staroci na Kole
 
wejście na bazar staroci na Kole w Warszawie
 
stare zegary
 
stare żerandole
 

Optymalnym terminem odwiedzenia bazaru staroci na Kole w Warszawie jest niedziela w godzinach między 8-11. Na jego obejrzenie należy przeznaczyć około 1-2 godzin (w zależności od indywidualnego tempa zwiedzania oraz ilości sprzedających). Najwięcej osób sprzedających jest w okresie letnim przy ładnej bezdeszczowej pogodzie. Wstęp na bazar staroci dla osób oglądających i kupujących jest darmowy. Wiele osób traktuje jarmark staroci na Kole jak miejsce niedzielnego spaceru wśród przedmiotów z "duszą", czasem można tam spotkać znanych  aktorów, artystów.

Oferta na bazarze na Kole jest bardzo szeroka można tam kupić m.in. meble, porcelanę, szkło, obrazy, książki używane, zegary, monety, stare pocztówki, lamy, żyrandole itp.

 

Zakupy na bazarze na Kole na co warto zwrócić uwagę

Przed zakupami na bazarze staroci na Kole warto zapoznać się z cenami antyków na aukcji internetowej, gdyż bardzo często ceny na bazarze na Kole zdecydowanie się różnią od cen podobnych antyków na aukcji internetowej. Dlatego warto założyć darmowe konto na aukcji Allegro, aby znać aktualne ceny.

Bez znajomości cen można słono przepłacić. Wielu sprzedawców podaje tak zwane ceny "życzeniowe", nie mające nic wspólnego z rzeczywistą rynkową wartością przedmiotu. Można też, choć rzadko trafić na bazarze przedmiot w okazyjnej cenie, który później można zyskiem sprzedać na aukcji internetowej.

Warto pamiętać, że bazar to miejsce, gdzie można a nawet należy się targować, wiele cen jest cenami "życzeniowymi".

Bezpieczniej jest posiadać konto na Allegro i sprawdzać ceny przed zakupami na bazarze, tym bardziej że założenie konta jest proste, zupełnie darmowe i trwa chwilę. Dodatkowo konto na aukcji internetowej daje możliwość sprzedania przedmiotu kupionego w okazyjnej cenie na bazarze.

linia pozioma

Adres

Bazar staroci na Kole
ul. Obozowa róg ul. E. Ciołka
Warszawa, Koło (dzielnica Wola)

Dojazd do bazaru:
autobusami komunikacji miejskiej lub tramwajem

Dla przyjeżdżających samochodem na bazar staroci

W niedzielę trudno jest znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu przy samym bazarze, najlepiej poszukać miejsca nieco dalej w bocznych uliczkach. Warto starannie zaparkować samochód, gdyż o prządek wokół bazaru często dba Straż Miejska w przypadku zaparkowania np. na trawniku, przystanku, przejściu dla pieszych należy się liczyć z konsekwencjami, częstym widokiem są "kleszcze" na kołach źle zaparkowanych samochodów.

 
linia pozioma
Napisz: Kontakt Kontakt | Misja i cele
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację: Warunki korzystania, Polityka cookies
Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu KC. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Data: